sobota, 7 lipca 2012

Książka Kapitana!!!

Na stronie Wydawnictwa Bernardinum ukazała się zapowiedź wydania długo oczekiwanej książki kpt. Jerzego Radomskiego!


„Burgas i Bosman – psy z Czarnego Diamentu” jest pierwszym z dwóch zapowiadanych przez autora wydawnictw, opisujących najdłuższy rejs w historii polskiego żeglarstwa.

Oto fragment recenzji: „ (...) kocham dobre książki, psy i wspaniałych ludzi. Wszystko to znajdzie Czytelnik w tej niezwykłej opowieści. W dzisiejszych czasach rzadko spotkać można romantycznych bohaterów z krwi i kości. Kapitan z pewnością do nich należy, a do tego ma prawdziwy talent literacki. Bardzo, bardzo polecam książkę o pięknej przygodzie, choć tak naprawdę o miłości... do psów, morza i życia w ogóle.” (Dorota Sumińska)

Być może będzie szansa zapytać o szczegóły już w najbliższą niedzielę! 8 lipca w Gdyni obchodzimy 80. rocznicę wyruszenia Włądysława Wagnera w pierwszy rejs Polaka dookoła świata pod żaglami. Częścią uroczystości, w których weźmie też udział kpt. Radomski, będzie m.in. odsłonięcie Tablicy pamiątkowej, flotylla jachtów na odcinku Gdańsk-Gdynia-Gdańsk oraz pożegnanie jachtu ZJAWA IV wyruszającego w symboliczny rejs dookoła Bałtyku. Po informacje dotyczące obchodów Roku Wagnera w Polsce i na świecie – zapraszamy TUTAJ.


Czas oczekiwania na obydwa wydarzenia można zająć zglądając na kilka poniższych linków:

VIDEO - bardzo ciekawa rozmowa, w której wykorzystane zostały filmy dokumentalne ze zbiorów Kapitana

VIDEO – wywiad przeprowadzony przy okazji otrzymania „Kolosa”

VIDEO – relacja z uroczystości wręczenia nagrody „Srebrny Sekstant” na Dworze Artusa

PHOTO - sporo archiwalnych zdjęć z rejsów Czarnym Diamentem