wtorek, 22 lipca 2014

100 LAT !!!

Z widokiem na Nuku Hiva [www.cousinssailingadventure.com]
Dziś kpt. Jerzy Radomski obchodzi swoje 75 urodziny !!! Życzymy wszystkiego najlepszego, zawsze sprzyjających wiatrów i co najmniej stopy wody pod kilem! 

Aktualnie Czarny Diament pływa pomiędzy wyspami Polinezji Francuskiej.

"Urocze dziewczynki z Nuku Hiva"
"Mały wojownik z Nuku Hiva"
"Tatuaż na twarzy"
 Z Manihi Kapitan napisał: 
"Tak jak na Markizach i tutaj przyjęto nas bardzo serdecznie. Po wielu latach spotkałem Petero. Pisałem o nim w jednym rozdziale

"Petero"
Petero ze swoim przyjacielem dali wspaniały koncert na Czarnym." 

Koncert na Diamencie

Kuzyni Wojtek i Kuba napisali o Petero, że to "jeden z najlepszych nurków na całej Polinezji. Ponad 30 lat temu kpt. Jerzy Radomski spotkał go podczas swojej pierwszej wyprawy dookoła świata, teraz również nam dane go było spotkać. To właśnie jemu cały archipelag Tuamotu zawdzięcza obecną technikę "produkcji" pereł."

kpt. Radomski: "Nasza młodzież czuje się tutaj doskonale a szczególnie Wojtek, Kuba i Mateusz. Teraz mogą sobie ponurkować do woli. Ścigają się na tutejszych canoe. Polują na rybki, a jest ich tutaj bardzo dużo.

www.cousinssailingadventure.com
www.cousinssailingadventure.com
"Dziś na Nhku Hina Kambuz ma Mateusz"
"Mateusz i Henri"
Dziś [27.06] Wojtek ma 23 urodziny. Było 100 lat śniadanko, torcik (mojej roboty). Wieczorem ma być barbecue. Za chwilę Wojtek z tutejszymi kolegami wybierają się na podwodne safari.”

"Z Wojtkiem Ogrzewalskim i jego załogantką"
Po kilku dniach załoga znalazła się na Atolu Rangira (po drodze odwiedzając również atol Ahe), skąd również dostaliśmy korespondencję: 

"Kuba z Wojtkiem i Mateuszem zaczęli już polować z kuszą na rybki. Jak na razie nie boją się rekinów ale mają respekt przed mureną. Na Manihi chłopcy polowali z swoimi przyjaciółmi (młode chłopaki ) i dużo się od nich nauczyli. 


www.cousinssailingadventure.com


www.cousinssailingadventure.com
Jak na razie pogoda dalej nam sprzyja. (…) Na jachcie wszystko OK. No, drogawo tutaj ale jakoś dajemy sobie radę. Dobrze, że mam jeszcze zapasy z Martyniki i Polski.” 

www.cousinssailingadventure.com

Z informacji na Facebooku dowiadujemy się, że Czarny Diament przebywa właśnie na Tahiti, gdzie dołączyć mieli na pokład znajomi Kapitana z USA - Ela, Patryk, Mariusz i Leszek. 

Tahiti - Mt Aorai [www.cousinssailingadventure.com]

Kapitan na Manihi [www.cousinssailingadventure.com]

Brak komentarzy: